۴۰۰ دانشجوی ایرانی به دلیل مشکلات ارزی به داخل کشور منتقل شدند

وزیر علوم در پی مشکلات ارزی از انتقال بیش از ۴۰۰ نفر از دانشجویان ایرانی از دانشگاه های خارج به داخل کشور خبر داد که عمده این دانشجویان در مقطع کارشناسی تحصیل می کنند. منصور غلامی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره آخرین وضعیت انتقال دانشجویان ایرانی به دانشگاه های داخل به دلیل مشکلات ارزی… ادامه مطلب »

عباس عبدی: اگر لباس فوتبالیست‌ها موجب گناه است، در باره لباس احرام حجاج چه می گویید؟

هیچ‌کس را نمی‌توان از انجام کاری منع کرد، مگر آن که قانون در آن مورد صریح باشد. حضور بانوان در ورزشگاه‌ها بر اساس کدام ماده قانونی منع شده است؟ اگر دیدن افراد نیمه پوشیده حتی مردان گناه است، پس چرا بسیاری از خانم‌های آقایان به خارج می‌روند و از آن مهم‌تر اینکه چرا خود آقایان… ادامه مطلب »

اعتراض به «برخورد امنیتی» و احضار معلمان اعتصابی به اطلاعات 

«کمپین حقوق بشر در ایران» ضمن اعتراض به «برخورد امنیتی با طرح مطالبات صنفی» در ایران از احضار عده‌ای از معلمان اعتصابی به اداره اطلاعات شهرستان‌ها خبر داد. وب‌سایت این کمپین به نقل از یک فعال صنفی معلمان نوشت: «علاوه بر بازداشت محمدرضا رمضان‌زاده در روز ۲۲ مهر و همزمان با اعتصاب معلمان در سراسر… ادامه مطلب »

براندازی و نیاز بآرمان نوین! فیروز نجومی

حقیقت آن است که مخروبه ای را که ولایتمدارن معماری نموده اند نمیتوان آباد کرد. تا نظام اسلامی  از بیخ و بن برکنده نشود و رفت و روب نگردد، نمیتوان ساختاری نو را بر فراز آن بنا نمود. هم اکنون چه بسیاراند تحلیلگران و سیاست ورزانی که در آن اندیشه اند که نظام در حال… ادامه مطلب »

سند اعتماد به نفس کاذب زمامداران نظام؛ تا ۱۴۴۴ با جمهوری اسلامی؟!

– چهل سال آینده در واقع می‌بایست صرف ترمیم و بازسازی تخریب‌های حکومت ایران در چهل سال گذشته شود! – زمامداران نظام با این سند به مخالفان پیام می‌دهند که جای ما تا ۴۷سال دیگر سفت و محکم است! به هواداران به شدت ریزش‌کرده‌ی خود نیز پیام می‌دهند کافیست تا ۱۴۴۴ سال صبر کنید! کیهان… ادامه مطلب »

بانک‌های ترکیه و پول‌های ایرانی

تاثیر بازگشت تحریم‌ها و نوسانات پولی بر تعاملات تجاری بخش خصوصی ایران و ترکیه مردادماه سال جاری و در اوج تنش‌های اقتصادی در جمهوری ترکیه، رجب طیب اردوغان گفت که کشورهای ایران، چین و روسیه در جنگ اقتصادی در کنار ترکیه هستند و ما از این جنگ سربلند بیرون خواهیم آمد. ایران اینترنشنال: چین و… ادامه مطلب »

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی: شرکت‌های هواپیمایی ایران تا سه ماه دیگر تعطیل می شوند

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی با انتقاد از سهل‌انگاری بانک مرکزی در اختصاص ارز نیما به شرکت‌های هواپیمایی، گفت: اگر ارز نیما به شرکت‌های هواپیمایی اختصاص نیابد ناچاریم ارز آزاد بخریم و نرخ بلیت را هم بر اساس ارز آزاد محاسبه کنیم. مقصود اسعدی سامانی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس اظهار داشت: با وجود… ادامه مطلب »

جمهوری اسلامی میان لاف زنی و خودکشی ‎, امیر طاهری

-جمهوری اسلامی برای مقاومت در برابر تحریم‎های آمریکا چشم به یاری همسایگان خود دوخته است. -شواهد نشان می‌دهد نگرانی از عواقب دور زدن تحریم‎های آمریکا و تنش در روابط تهران و همسایگان‌اش بیشتر از آن است که تهران بتواند روی کمک آنها حساب باز کند. روزنامه شرق‌الاوسط چاپ لندن در مقاله‌ای به تنگناهای سیاسی جمهوری اسلامی… ادامه مطلب »

جمهوری اسلامی و «سیطره کفر سکولاریسم و حقوق بشر فریب‌کارانه‌ بر جهان», اکبر گنجی

محمدجواد لاریجانی، دبیر ستاد حقوق بشر، در واقع نماینده ایران در زمینه حقوق بشر در نهادهای بین‌المللی است و دیگر ارکان جمهوری اسلامی در این مورد نقشی ندارند. او با حکم برادرش (صادق لاریجانی) مسئول این اقدام- پاسخگویی به نهادهای حقوق بشری و دفاع از عملکرد جمهوری اسلامی- شده است. لاریجانی در ۲۳ مهر ۱۳۹۷… ادامه مطلب »

فروش گوشت دام پیر ایرانی به نام برزیلی!

رئیس اتحادیه قصابان البرز با اشاره به توزیع گوشت‌های منجمدی برای تنظیم بازار که از آن تحت عنوان گوشت برزیلی نام برده می‌شود، افزود: این گوشت‌ها هیچ کدام وارداتی نیست و لفظاً به آنها گوشت یخ زده برزیلی می‌گویند و همه این گوشت‌ها محصولات داخلی و عمدتاً گوشت دام‌های پیر است. عباس ابراهیمی در گفت‌وگو با… ادامه مطلب »