فاطمه عباسی: افزایش ۲۵ درصدی فرار دختران از حانه

فاطمه عباسی، مشاور بانوان سازمان بهزیستی کشور در گفت‌و‌گو با « روزنامه ایران» در این باره می‌گوید: نزدیک به هزار و 40 دختر در سال گذشته از خانه فرار کردند که در نهایت 705 نفر از آنها در مراکز شبانه روزی این سازمان پذیرش شدند. البته 40 درصد این دختران زیر 15 سال سن داشتند.… ادامه مطلب »

جبهه ملی ایران: تروریسم و کشتن انسان ها را در هرجا و توسط هر کس یا هر سازمان و تحت هر عنوانی محکوم می کنیم

تروریسم و کشتن انسان ها را در هرجا و توسط هر کس یا هر سازمان و تحت هر عنوانی محکوم می کنیم تیراندازی کور به سوی سربازان غیر مسلح و در حال رژه و شهروندان زن و مرد و کودک در اهواز قلب ایرانیان را در سراسر کشور  جریحه دار کرده است. این حمله ددمنشانه… ادامه مطلب »

هزینه میلیارد دلاری ایرانیان برای خرید خانه در ترکیه!

به تازگی دولت ترکیه، داده‌های رسمی را منتشر کرده است که نشان می‌دهند در هشت ماهه نخست سال ۲۰۱۸ شهروندان ایرانی بعد از شهروندان عراقی بیشترین تعداد خانه را در ترکیه خریده اند. این آمار نشان می‌دهد که اگر خرید خانه به انگیزه اخذ حق شهروندی در ترکیه صورت گرفته باشد، بیش از ۱.۶ میلیارد… ادامه مطلب »

باز هم تصمیم های جدید ارزی در راه است! چرا دلار از مرز ۱۶ هزار تومان هم گذشت؟

بازار ارز ایران ديروز دوشنبه، دوم مهر  بار دیگر نوسانات شدیدی داشت به نحويكه قیمت دلار از صبح ديروز با ۱۴ هزار و ۹۸۹ تومان آغاز شد و تا پایان روز در برخی بازارهای غیر رسمی به ۱۶ هزار تومان رسید. بالاترین نرخ دلار در سایت شبکه اطلاع‌رسانی طلا، سکه و ارز تهران ۱۶ هزار… ادامه مطلب »

فدراسیون: با دلار بالای ۱۵ هزار تومان نمی‌توانیم به رقابت‌های جهانی کشتی برویم

مدیر تیم‌های ملی کشتی آزاد امید و بزرگسالان ایران: با این شرایط اعزام تیم‌های امید و بزرگسالان به رقابت های قهرمانی جهان از توان فدراسیون کشتی خارج است. مدیر تیم‌های ملی کشتی آزاد امید و بزرگسالان ایران با تاکید بر لزوم حل مشکل ارزی فدراسیون کشتی توسط وزارت ورزش گفت: با دلار بالای ۱۵ هزار… ادامه مطلب »

کفن پوشان برای این آمار به خیابان نمی آیند؟

البته بزرگان بارها فرموده اند که فرار مغزها معنی ندارد و هرکس دوست دارد برود اما کسانی هستند که بر این باورند که ما «فرار مغزها» نداریم؛ آنچه وجود دارد «فراری دادن مغزها»ست. عصرایران؛ احسان محمدی- هر سال اول مهر وقتی دانشجویان جدید می آیند بعد از احوالپرسی و آشنایی معمول اولین سوالی که می پرسم… ادامه مطلب »

کارمندان منتظر افزایش حقوق نباشند

با وجود طرح موضوع افزایش مجدد حقوق کارکنان در سال جاری تازه‌ترین اظهارات رئیس سازمان برنامه و بودجه از این حکایت دارد که دیگر قراری برای این افزایش نیست و اگر هم قرار باشد که افزایش حقوقی برای کارکنان اتفاق بیفتد برای سال آینده خواهد بود. به گزارش ایسنا، از مدتی پیش و با شدت… ادامه مطلب »

روزهای طلایی محتکران/ از خودرو تا لوازم خانگی و مواد غذایی

با بروز نابسامانی در اقتصاد کشور این روزها فرصتی طلایی برای محتکران ایجاد شده تا در سوء مدیریت اقتصادی با احتکار خودرو، لوازم خانگی و مواد غذایی بار خود را ببندند. خبرگزاری مهر، گروه استان ها- آرش صالحی: در روزهایی که کشور به واسطه تحریم دشمنان نظام وارد دوران جدید و پر التهابی شده است… ادامه مطلب »

افزایش خانه‌های غیرمجاز در خوزستان به خاطر عراقی‌ها

استان‌وایر- مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خوزستان از افزایش آمار خانه‌‌های «غیرمجاز» در این استان به خاطر موج گسترده سفر عراقی‌ها به خوزستان خبر داد. علیرضا ایزدی گفته «شیوه سفر دسته‌جمعی و خانوادگی عراقی‌ها» منجر به افزایش این خانه‌ها در خوزستان شده است. ایزدی افزوده «این قضیه اجتناب‌ناپذیر است همانط‌ور که شهرهای… ادامه مطلب »

اغتشاش در آمار بازماندگان از تحصیل: چند دختر به مدرسه نرفتند؟

۱۳ میلیون و ۷۷۸ هزار دانش آموز اول مهر ۱۳۹۷ به مدرسه رفتند اما معلوم نیست چه تعداد کودک و نوجوان ۶ تا ۱۷ ساله ایرانی، از تحصیل بازمانده‌اند. تعداد دقیق دختران و پسران بازمانده از تحصیل هم معلوم نیست. تنها یک چیز معلوم است: دختران بیشتر از مدرسه جا می‌مانند. یکی از این دختران،… ادامه مطلب »