به سايت اطلاعات.نت
خوش آمديد
 

 صفحه اول | روزنامه ها | گروهاي سياسی| ادب و هنر | راديو | موسيقی | تلويزيون | فايل هاي صوتی
وب لاگها
| كامپيوتر | مقالات مذهبی | ورزشی |  تاريخ وفرهنگ| تماس با ما  | بایگانی

نه شرقی نه غربی, نه تازی شدن را                براي  تو ای بوم بر دوست دارم


 

چاپ خبر  

 

بازتـاب توقـیـف شـد


 مدیر مسوول بازتاب: هیچ حكمی از سوی دیوان عدالت اداری دریافت نكرده‌ایم
معاون قضایی دیوان عدالت اداری از صدور رای دیوان مبنی بر توقیف سایت بازتاب خبر داد.
به گزارش خبرنگار حقوقی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، حجت‌الاسلام مقدسی‌فرد اعلام كرد: دیوان عدالت اداری پس از بررسی پرونده‌ی شكایت از سایت بازتاب، شكایت مطروحه را وارد دانست و رای به توقیف سایت بازتاب داد.

پیش از این، كارگروه تعیین مصادیق پایگاه‌های غیرمجاز اینترنتی، فعالیت سایت بازتاب را غیرقانونی عنوان كرده بود كه به دنبال آن سایت بازتاب به دیوان عدالت اداری شكایت كرد و در پی این شكایت، دستور موقتی مبنی بر توقف عملیات اجرایی ممنوعیت فعالیت این سایت از سوی دیوان عدالت اداری صادر شد.

معاون قضایی دیوان عدالت اداری در تاریخ 20 فروردین 86 گفته بود: در مساله‌ی بازتاب تنها دستور موقتی از سوی دیوان صادر شده كه این تا زمانی است كه ماهیت كار مورد بررسی قرار گیرد. در صورت تایید وجود تخلف از سوی سایت بازتاب این سایت بسته و در غیر این صورت سایت به فعالیتش ادامه خواهد داد.


مدیر مسوول بازتاب:
هیچ حكمی از سوی دیوان عدالت اداری دریافت نكرده‌ایم

مدیرمسوول سایت "بازتاب" ضمن رد توقیف سایت متبوعش‌ گفت: گویا دیوان عدالت اداری بررسی شكایت سایت بازتاب را ممكن تشخیص نداده و قرار بر رد شكایت سایت بازتاب صادر كرده است.

محمد جواد بربریان در گفت‌وگو با خبرنگار حقوقی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، درباره‌ی خبری مبنی بر توقیف سایت بازتاب اظهار داشت: كارگروه تعیین مصادیق سایت‌های غیرمجاز اینترنتی اطلاعیه‌ای مبنی بر غیرقانونی بودن و فیلتر شدن سایت بازتاب اعلام كرده بود.

وی افزود: پیرو اطلاعیه‌ی مذكور كه به دست ما نیز نرسید و از طریق مطبوعات از آن اطلاع یافتیم، شكایتی را به دیوان عدالت اداری تسلیم كردیم. در پی شكایت مذكور از كارگروه تعیین مصادیق و به طور مشخص از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و وزارت ارتباطات، شعبه‌ی سوم دیوان عدالت اداری بعد از بررسی سوابق و ادله‌ حكم ابتدایی را مبنی بر توقف مراحل اجرایی فیلتر كردن سایت بازتاب صادر كرد.

مدیر مسوول سایت بازتاب ادامه داد: علی‌رغم این‌كه حكم صادره باید اجرا می‌شد اما وزارت فرهنگ و ارشاد از اجرای این حكم سر باز زد و از آن‌جا كه دیوان برای صدور نهایی رأی نیاز به ادله‌ی وزارت فرهنگ و ارشاد داشت از آنان استعلام كرد تا ادله‌های خود را به شعبه‌ی صادركننده رأی ارایه كنند، آن‌ها نیز این كار را انجام دادند.

بربریان اظهار داشت: اكنون حكمی از دیوان عدالت اداری مبنی بر توقیف سایت بازتاب به دست ما نرسیده است.اما طبق قانون دیوان می‌تواند یا شكایت ما یا ادله و اسناد آنها را وارد بداند.

وی با بیان این‌كه این گفته‌ی دیوان كه سایت بازتاب را توقیف كرده به نظر می‌آید درست منتقل نشده است، گفت: اكنون از یك طرف منتظر رأی نهایی دیوان و از طرف دیگر با توجه به در خواست تجدید نظرمان از كار گروه، منتظر بررسی مجدد درخواست بازتاب در كارگروه تعیین مصادیق هستیم.

مدیر مسوول سایت بازتاب درباره درخواستشان برای بررسی مجدد كارگروه گفت: در ابتدای سال 86 از كارگروه تعیین مصادیق درخواست تجدیدنظر نسبت به سایت بازتاب را مطرح كردیم اما در این خصوص هنوز تجدیدنظری انجام نگرفته و اطلاعیه‌ای صادر نشده است.

بربریان با رد توقیف سایت بازتاب، گفت: گویا دیوان عدالت اداری بررسی شكایت سایت بازتاب را ممكن تشخیص نداده و قرار بر رد شكایت سایت بازتاب صادر كرده است.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار ایسنا مبنی بر ارزیابی‌اش در مورد تعطیلی سایت بازتاب به نقل از معاون قضایی دیوان عدالت اداری گفت: سایت بازتاب تاكنون بر اساس قانون به فعالیت خود ادامه داده و بر این اساس نیز ادامه خواهد داد.توجه:
استفاه از مطالب اطلاعات.نت با ذكر ماخذ آزاد می باشد

با خبرهای خود به خبررسانی اطلاعات.نت ياری رسانيد!  -  http://ettelaat.net/ -

Copyright © 1999-2018 Ettelaat Network, All  Rights Reserved
Webmaster
اطلاعات.نت به هيچ گروه و مرام و مسلك وابسته نيست