القاعده: حكيم را آمريكاو صهيونيست‌ها از ترس رابطه اش با ايران ترور كردند

متن تازه‌ترين نوار صوتی پخش شده القاعده به نقل از شبكه العربيه

شبكه خبری العربيه، يكشنبه با پخش يك نوار صوتی جديد منسوب به گروه القاعده اعلام كرد كه ترور محمد باقر حكيم توسط آمريكا و صهيونيست‌ها صورت گرفته است؛ زيرا آنها از ارتباط وی با ايران بسيار نگران بودند.

عبدالرحمن نجدی كه در اين نوار صوتی خود را به عنوان سخنگوی گروه القاعده معرفی مي‌كرد،ادعا كرد: آمريكا و صهيونيست‌ها از ارتباط آيت‌الله محمد باقر حكيم با ايران و تأثير اين كشور بر عراق نگران بودند؛ به ويژه آنكه آنها بيم آن داشتند كه دولتی مانند دولت ايران در عراق تشكيل شود.

سخنگوی القاعده ادامه داد: آمريكا و رژيم صهيونيستی از اينكه ايران وزنه سنگينی در عراق و منطقه بدست بياورد، نگران بودند.

سخنگوی القاعده همچنين ادعا كرد: گروه القاعده هيچ نقشی در انفجار حرم امام علي(ع) و ديگر انفجارات در عتبات عاليات و همچنين ترور آيت‌الله محمد باقر حكيم و ديگر مراجع و شخصيت‌های دينی ندارد و اين عمليات جنايت‌آميز را آمريكا و صهيونيست‌ها سازماندهی و انجام داده‌اند.

در اين نوار صوتی مطرح شده است كه آمريكا و صهيونيست‌ها اين اقدامات را با هدف ايجاد اختلاف ميان شيعيان و اهل سنت انجام مي‌دهند تا از بوجود آمدن اين اختلافات بهره‌برداری كنند.

سخنگوی القاعده كه پخش اين نوار را به مناسبت فرا رسيدن سالگرد حادثه 11 سپتامبر دانست، مدعی شد: اسامه‌ بن لادن و ملاعمر در حال حاضر در افغانستان هستند و تمام حملات اخير عليه نيروهای آمريكايی را رهبری مي‌كنند.

وی بيان داشت: اگر نفاق جامعه بين‌المللی و سانسور رسانه‌های خبری نبود، ملت اسلام از ميزان خسارت‌هايی كه القاعده به آمريكا وارد ساخته است، مطلع مي‌شد.