رهبر: با فساد اقتصادی مقابله می كنيم

نروژ: مهدی هاشمی 35 ميليون دلار به جيب زده.آقای رهبر,اين يك قلم را كه می شد در ديدار باخبرگان رهبری از رفسنجانی پرسيد

اعضای مجلس خبرگان رهبری، در پايان اجلاسی كه درتهران داشتند به ديدار رهبر رفتند. رهبر جمهوری اسلامی در اين ديدار، از جمله در ميان حرف های چند پهلو و كلی گوئی های خود گفت:

ميان عملكرد و رفتار ما با درس‌هايی كه پيشوای پرهيزگاران امام علی بن ابيطالب (ع)، به ما داده است، فاصله بسيار زيادی وجود دارد كه بايد با استعانت از پروردگار و استمداد از ائمه اطهار (عليهم السلام) به سمت اين قله‌های كمال حركت كنيم.

تشكيل نظام اسلامی، منافع نامشروع صاحبان زر و زور جهانی را به خطر انداخت.

مقابله با فساد اقتصادی و بي‌عدالتی به ويژه در دستگاه‌ها و در ميان مسئولان، كاری دشوار اما بسيار پربركت است چرا كه مردم اگر مبارزه با تبعيض و بي‌عدالتی را احساس كنند، مشكلات و دشواري‌ها را تحمل خواهند كرد. رهبر جمهوری اسلامی با اشاره به در پيش بودن انتخابات هفتمين دوره مجلس شورای اسلامی تاكيد كرد: انشاء‌الله اين انتخابات به صحنه‌ای برای بسيج توده‌ مردم و قدرت‌نمايی ملت ايران و نظام اسلامی تبديل مي‌شود و نشان خواهد داد كه ملت ايران به رغم تبليغات دشمن، همچنان در صحنه حضور دارد. انتخابات مجلس هفتم، همچنين نشان خواهد داد كه نظام اسلامی به افراد، وابسته نيست بلكه به عواطف، احساسات و رای و عزم مردم متكی است.

رهبر جمهوری اسلامی مشخص نساخت كه چگونه مردم در صحنه انتخاباتی حاضر خواهند شد كه نتيجه چنين حضوری در انتخابات خرداد 76 و مرحله دوم انتخابات رياست جمهوری و مجلس ششم در برابر چشم خود دارند.

وی از حضور توده وار مردم درانتخابات سخن گفت كه اين بيشتر در تائيد همان طرح شورای تبليغات اسلامی برای هيجان سازی در آستانه انتخابات مجلس هفتم و فريب مردم برای كشاندن پای صندوق های را برای انتخاب كانديداهای دست چين شده شورای نگهبان است.

رهبر جمهوری اسلامی برای نفی سياست ها و منش و روش محمد خاتمی كه مردم به وی برای همين خصلت ها و برنامه هائی كه اعلام كرد رای دادند، مدعی شد كه مردم به فرد كاری ندارد و عندالله می آيند پای صندوق رای و به نظام رای می دهند، هركس ميخواهد كانديدا باشد و يا نباشد، هر برنامه ای داشته باشد و يا نداشته باشد!

به اين ترتيب معلوم نيست اساسا چرا بايد در انتخابات شركت كرد؟ می توان هر چند سال يكبار رفراندوم برای تائيد نظام حاكم برگزار كرد تا معلوم شود مردم آنچه را با آن دست به گريبان اند می پذيرند و حاضر به قبول ادامه آن هستند؟

اما، رهبر، خطاب به خبرگان رهبری كه علی اكبر هاشمی رفسنجانی نايب رئيس آنست سخنی تكراری را يكبار ديگر تكرار كرد و آن مبارزه با فساد و بی عدالتی است.

درست همزمان با همين سخنان، مطبوعات نروژ اسنادی را منتشر كردند كه به موجب آن مهدی هاشمی، فرزند علی اكبر هاشمی رفسنجانی چند ده ميليون دلار به جيب زده است و رهبر جمهوری اسلامی كه چاپ آگهی تسليت را در روزنامه های ايران دنبال می كند نمی تواند در باره آن بی اطلاع باشد. مطبوعات اروپا و بويژه نروژ 48 ساعت پيش از اين سخنرانی، اسناد ومدارك اين رشوه گيری و رشوه دهی را منتشر كرده بودند. نبايد پرسيد:

انتخابات توده وار، عبور از بحران های گذشته و پنهان ساختن اختلاف نظرها از اذهان عمومی بجای خود، تكليف همين يك قلم فساد را كه می شد در همان جلسه از هاشمی رفسنجانی سئوال كرد تا برويم بر سر بقيه فساد ها!!